Настолни игри с карти

  1. 44.90 лв.
  2. Детски карти за игра UNO DOS 2.0 | PAT37926 Детски карти за игра UNO DOS 2.0 | PAT37926
    Нов
    12.50 лв.
  3. 20.50 лв.
  4. 7.60 лв.
  5. 50.50 лв.
  6. 30.90 лв.
  7. 12.90 лв.
  8. 12.90 лв.
  9. 24.00 лв.
  10. 24.00 лв.
  11. 24.00 лв.
  12. 28.90 лв.
  13. 15.90 лв.
  14. 42.40 лв.
  15. 11.90 лв.

Артикули 1-36 от 73

Настолни игри с карти

Игри с карти обикновено се счита за забавна дейност както за възрастни, така и за деца. Повечето от нас взимат тесте карти, за да избегнат скуката или просто да забавляват гостите в една уютна петъчна вечер. Въпреки това, последните проучвания за родителство показват, че играта на карти с деца има цяла серия от образователни и емоционални ползи. Игрите с карти може да са по-евтината и здравословна алтернатива на видео игрите или на каквото и да е в днешно време родителите, когато искат да предложат на децата си нещо забавно за игра.

С други думи, игрите с карти могат да се разглеждат като насърчаващи здравословната конкуренция, както и за ефективно социално взаимодействие и могат да предизвикат развитието на няколко умения сред децата.

Каква е ползата от игра на карти за деца?

Игрите с карти помагат на децата да развитат своите двигателни когнитивни и емоционални умения. Те са от полза за сръчността и координацията между очите и ръцете. Простото действие да държат карти за игра в малките си ръце помага на децата да развият тези две основни двигателни умения. Сръчността може да се развие и благодарение на игрите с карти в зависимост от сложността на играта. Необходимата възраст за такива игри обикновено е 3+.

  • Когнитивни умения

Когнитивните умения, задействани от игра на игри с карти с деца, са многобройни: от запаметяване до съвпадение, разпознаване на числа и модели и насърчаване на по-сложни математически концепции в зависимост от нивото на трудност. Увеличаването на нивата на трудност кара децата да използват повече интелекта си за предоставяне на решения и за намиране на нови начини за победа. Ето защо човек може да се чувства свободен да каже, че игрите с карти включват и умения, свързани с вероятността и статистиката. И все пак играта трябва да бъде непрекъснато забавна, за да може детето да се фокусира върху нея. Така че всеки, който придружава малкото в тази дейност (родители, братя/сестри, баби и дядовци или други приятели), трябва да поддържа радостна атмосфера. Играта е забавна, така че ученето също може да бъде. Нещата обаче могат да имат и по-сериозно възприятие, когато се има предвид важната роля на играта на карти за подпомагане на борбата с паметта и когнитивните състояния на пациенти, страдащи от деменция например.

  • Емоционална интелигентност

Какво ще кажете за емоционалното здраве? Как игрите с карти го подобряват сред децата? Доста лесно е да се каже, ако се мисли за взаимодействието на множество играчи. Малките деца общуват със семейството си в позната среда (т.е. вкъщи) и се насърчават да участват в приятелско състезание.

Постигането на цел може да бъде толкова важно, колкото и да се научите да се справяте със загуба. Търпението и честната игра могат да бъдат развити или научени от ранна възраст и игрите с карти са изключително полезни средства за това. Всички игри с карти изискват комуникация, така че децата трябва да говорят помежду си, да преговарят или разбират правилата, да се редуват и да се предизвикват. Да помогнеш на приятел в затруднение и да бъдеш честен отборен играч също може да бъде представителен за емоционалните ползи от игрите с карти. Как се справяме с емоционалния стрес на детето, причинен от конкретни ситуации в игрите с карти? Отговорът беше посочен преди. Като поддържате нещата забавни и като показвате на детето, че играта трябва да бъде забавна, независимо какво.

Пет причини децата ви да играят на карти

Търсите следващото забавно занимание за вашите деца това лято? Разбъркайте тесте карти!

Една от най-старите, най-традиционните занимания за забавление, игрите с карти могат да донесат на децата ви огромни ползи чрез развиване на основни житейски умения. Това е чудесен начин да прекарате семейното време заедно и също така да научите повече един за друг. Играта на карти е не само чудесен начин да прекарате време в горещ летен следобед на къмпинг или в кабината, но игрите с карти са пълни със скрити възможности за обучение за децата. Дори много прости игри могат да научат децата ви на основни умения за развитие и социология, от запаметяване до стратегия за мислене.

  • Обработете своя комплект

Подобно на строителни блокове и рисуване с пастели, игрите с карти ще научат децата ви на фини двигателни умения. Държенето на ръка с карти ще задейства по-малките мускули на ръката и пръста. А раздаването на карти и сортирането им изисква децата да използват палеца, показалеца и средния си пръст. Междувременно, за по-големите деца, ученето на разбъркване на карти развива двустранна координация на ръцете и контрол върху дланите. Започнете рано. Дайте на децата си старите си колоди и ги накарайте да ги разпределят, смесват, сортират и задържат. Или градете с тях!

  • Справете се с математиката

Много игри правят математиката забавна и привлекателна, а игрите с карти със сигурност са една от тях. Ранните игри предоставят на децата възможности да се запознаят с числата и да практикуват математическа логика. Децата могат лесно да вземат числови модели, като съпоставят карти и ги преброят по двойки.

  • Помни ме

Играта с карти изисква играчите да се концентрират и да запомнят ходовете, за да играят добре. Обръщането на карти, за да съвпадне две карти от един и същи цвят или форма, например може да бъде отличен начин за децата да изградят умения за разпознаване и запомняне. Запомнянето на правилата, реда на игра (винаги отляво), дори чий е редът, всичко изисква фокус и концентрация.

  • Станете социално умели

Игрите с карти изискват наблюдение и разговори. По време на играта вашето дете има шанса да взаимодейства с играчите, независимо дали е семейство или приятели, и също така да разбира различни емоции. Запознаването на децата с игри с карти на ранен етап ще им помогне в социалните им взаимодействия и може да помогне на срамежливите деца да се чувстват по-уверени. Това също е прозорец за родителите да научат децата си как да се справят с победата и загубата. Например, поздравете победителя за спечелването на играта, като същевременно приемете поражението си. И не забравяйте винаги да се фокусирате върху уменията и практиката като начини да станете по-добри във всяка игра. Никой не се ражда победител – изисква се работа!

  • И стратегия!

Игрите с карти са забавни, но могат да бъдат и състезателни. Обмислянето на следващия ход, докато наблюдавате израженията и реакциите на всички в групата, води до добро стратегическо мислене за децата. Отново, не забравяйте да насърчите практиката, фокуса и концентрацията като начин да станете по-добри в играта. Всеки може да го направи!

Най-популярни класически игри за карти за деца

  • Война

Целта на войната е да спечелите всички карти в тестето, когато асата са картите с най-висока стойност и двойките са най-ниските. Играчите не могат да гледат картите, тъй като трябва да ги изхвърлят от купчини, разделени по равно между тях. Всеки играч трябва да държи стека си с лицето надолу и да изхвърля една по една карта, най-често от горната част на стека. Картата с най-висока стойност печели ръката и взема картите на опонентите си. Едната в крайна сметка се дължи на натрупване на всички карти. Когато се изиграят две карти с еднаква стойност, равенството се прекъсва, като се играят нови карти в допълнение към тези, които вече са на масата. Победителят взема всички поставени карти.

  • Луди осмици

За разлика от войната, където играчите трябва да съберат цялото тесте, за да спечелят, Crazy Eights е игра, в която трябва да загубите всичките си карти. Играе се от двама до четирима души. Ако има двама играчи, се разпределят седем карти. Трима или четирима играчи получават пет карти. Останалите карти се поставят в купчина за теглене. Една карта се обръща, за да стане купчина за изхвърляне. Картите се изхвърлят по посока на часовниковата стрелка, като всеки играч трябва да съответства на последната изхвърлена карта по брой или боя. Ако нямат нито едно от тях, те могат да използват карта с осем и да заявят какво искат да променят картата. Играчите, които нямат нито мач, нито карта с осем, трябва да изтеглят от купчината.

  • Руми

Руми е страхотна игра за обучение на деца, защото правилата й важат и за различни други игри. Започнете с основните правила и ги оставете да се развиват към по-сложни версии. Децата и възрастните обичат да го играят, така че е страхотно да започнете да учите децата рано. Това включва стратегически решения и внимателно изчисление. Идеята на играта е да се създават костюми от карти със същата стойност или знак. Трябва да бъдат създадени комплекти, за да се спечели играта.

  • Отиди на риба

Това е забавна игра, която децата обичат да играят. Защото обичат да крещят на своите родители, баби и дядовци и детегледачки „Ходи на риба“, когато сбъркат картата. И децата обичат да виждат как възрастните правят грешки. За тях е приятно да видят, че можете да опитате и да се провалите и да опитате отново. Тази игра е за събиране на комплекти, като питате други играчи за картите, от които се нуждаете. Това е добро упражнение за комуникация и преговори.

Защо да ни се доверите?

Това са само някои примери за класически игри с карти, които можете да играете с деца. Можете да опитате и други и със сигурност ще осигурите на детето си здравословен източник на забавление. Само имайте предвид, че ученето може да бъде толкова забавно, колкото и играта и че игрите с карти може да изглеждат прости, но са наистина ефективни, когато става въпрос за образование и здраве. При нас можете да намерите голямо разнообразие от игри с карти: Занимателна игра – Запомни ме, Монополи, карти с еднорози, пантомима, кой съм аз, карти какво чувствам? , магове, uno , смях карти , класически карти и много други забавни, цветни и задържащи вниманието на малчуганите. При възникнали въпроси, ни потърсите, чрез формите за контакти.